Platform Toplantısı 11

PLATFORM TOPLANTISI 11

Projemizin dâhilinde olan bir platform oluşturularak gerçekleştireceğimiz 11 toplantının 11.si Turabdin Süryani Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Sayın Hazne DOĞAN yönetiminde 08.03.2020 tarihinde gerçekleştirdik.
Midyat’ta bulunan STK başkan ve üyeleriyle, çay, kahve, soğuk içecek ve pasta ikramı eşliğinde bir araya gelerek Midyat’ın temel sorunlarından olan ve 10. toplantımızda kararlaştırılan ‘Projemizin Sürdürülebilirliği’ konuları üzerinde duruldu. Platform toplantısının başında Midyat Kadınları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı Vesile ASLAN ALKAN proje boyunca desteklerini esirgemeyen STK başkan ve üyelerine ve de aktif katılım sağlayan diğer tüm vatandaşlara teşekkür etti. Proje boyunca yapılan eğitim ve faaliyetlerden kısaca bahsetti.
Toplantı esnasında Hazne Hanım öncelikle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Münasebetiyle tüm kadınların kadınlar gününü kutladı ve STK’lar Aktif Olsun Projesini aktif olarak yürüten ve aynı zamanda örnek bir eş, çalışan ve de anne olan Vesile ASLAN ALKAN’ı ayrıca tebrik etmemiz gerektiğini belirtti.. Bu proje sayesinde STK’ların birbirleri ile çalışma fırsatı bulduklarını, beraber hareket ederek neleri başarabileceklerini uygulamalı olarak öğrendiklerini de sözlerine ekledi.Ayrıca Batmanda gönüllü olarak AÇEV de çalışan Alpay TATUŞ Beyefendi de bizi ziyaret etti. Web sitemizden ve diğer sosyal medya hesaplarımızdan, bizim aktif bir şekilde yürüttüğümüz STK’lar Aktif Olsun projesinin eğitim ve platformlarımızı takip etmiş ve destek olmak için 11. Platformumuza katıldı. Proje hakkındaki olumlu düşüncelerini ve fikirlerini bizimle paylaştı. Projeyi başarılı bir şekilde yürüten ekibi tebrik etti ve böyle projelerin devam etmesi gerektiğini vurguladı.
Daha sonra tüm başkan ve üyeler projenin sürdürülebilirliği ile alakalı görüşlerini dile getirdiler. Genel olarak başkanlarımız: Midyat’taki STK’ları bir araya getiren ve özellikle platformlar sayesinde ilçemizin sorunlarına ortak akıl ile çüzüm bulmaya çalışan STK’lar Aktif Olsun Projesi’nin devam etmesi gerektiğini vurguladılar. Ayrıca burada dile getirilen sorun ve çözümlerin kent konseyine iletilmesinin önemini özellikle belirttiler.
Toplantının sonuna doğru gerekli mercilere de iletmek üzere ilgili sorunları ve bu sorunların çözüm yollarını belirleyip ayrı ayrı hem tahtaya hem de bilgisayara yazdık.
Ayrıca toplantıya katılan bazı dernek temsilcileri tespit edilen sorun ve çözüm önerilerini raporlaştırıp kendilerine vermemizi ve bu raporu gerekli mercilere iletip, çözümün üretilmesi üzerinde duracaklarını belirttiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir